Sektörel Mükemmeliyet Merkezleri Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması

Destek Programı: Sektörel Mükemmeliyet Merkezleri Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması (IQVETIII)
Proje Adı: Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Sektöründeki Mesleki Eğitim ve Öğretim Kalitesinin Artırılması
Proje Ortakları:Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı (ISKAV), Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARUSEM)

Proje Süresi:18 Ay

İklimlendirme alanındatoplumun tüm kesimlerinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda öğrenme olanağı bulduğu, sosyal ve ekonomik kalkınmayı destekleyen, istihdama hazır, yenilikçi ve kaliteye dayalı bir eğitim sistemi oluşturmak amacıyla hazırlanan projemiz kapsamında, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanında çalışan 180 meslek lisesi öğretmenin nitelikli eğitici eğitimi alması sağlanacaktır. TTMD, HARUSEM ve ISKAV işbirliğinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek eğitimler ile öğretmenlerin sektördeki yenilikçi teknolojik gelişmelerden haberdar olması, kamu kurumları, özel sektör temsilcileri ve sektörel sivil toplum kuruluşları arasında mesleki eğitim konusunda işbirliği ortamı oluşturulması hedeflenmektedir.

Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme sektöründeki ülkemizdeki eğitim sistemi için bir boşluk analizi yapılacaktır. Almanya’daki uygulamayı detaylıca incelemek adına IKKE ile işbirliği yapılarak teknik gezi gerçekleştirilecektir. Mevcut durum doğrultusunda, sektörün tüm tarafları ile belirlenen bu boşluklar için çözüm üretmek amacıyla iki diyalog aktivitesi yapılacaktır. İstihdamın gerçekleşeceği özel sektör ihtiyaçlarının doğrultusunda hazırlanacak olan içerik ile 180 öğretmene 7 gün boyunca eğitim verilecektir. Bu sayede hem eğitmenlerin kapasite gelişimi hem de eğitimin kalitesinin artırılması hedeflenmektedir. Aynı zamanda eğitim içeriklerine çevrimiçi ulaşımın sağlanması için bir e-öğrenme platformu da hazırlanacaktır. Projede kurulacak olan merkez ile de eğitimlerin sürdürülebilir olması sağlanacaktır.

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.