TTMD – Komite Tanıtım Tablosu

İsim

IBPSA TR – Bina Performans Simülasyonları Komitesi

Başkan

Doç. Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil

Yönetim

Doç. Dr. Ayşegül Tereci

Dr. Ece Kalaycıoğlu

Mehmet Oğuz Tutkun

Dr. Neşe Ganiç Sağlam

Sinan Soğancı

Tanju Kılınçaslan

Kuruluş & Çalışma Esasları

Bina Performans Simülasyonları Komitesi, TTMD çatısı altında kurulmuş olup, Dernek amaç ve yöntemlerine uygun hareket etmektedir. Teşkil edilen komite yönetimi, IBPSA Global tarafından da onaylanmış ve IBPSA Türkiye temsilci organı sıfatıyla resmi olarak tanınmıştır.

IBPSA Türkiye, IBPSA ile bağlantılı ve yönetim kadrosu ve faaliyetleri açısından IBPSA tarafından tanınmış ve onaylanmış olmakla birlikte bağımsız bir organizasyon olarak faaliyet göstermektedir. IBPSA ile benzer şekilde,  gönüllülerden oluşmaktadır ve bina performans simülasyonları konusunda çalışan, çalışmak isteyen veya ilgi duyan yeni üyelere her zaman açıktır.

Amaçlar & Hedefler

IBPSA Türkiye ve TTMD Bina Performans Simülasyonları Komitesinin amacı, bina performans simülasyonu ve ilgili konularda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, bina performans simülasyonlarının kullanımını yaygınlaştırmak ve ilgili programları ve yöntemleri tanıtmaktır. Aynı zamanda, bina performansının iyileştirilmesini hedefleyen modelleme ve simülasyon çalışmalarının verimliliğinin ve kalitesinin arttırılması, ilgili konularda uzmanların yetiştirilmesi, belirli durumlar için bina performans simülasyonlarının zorunlu hale getirilmesi ve denetlenmesi amaçlanmaktadır.

Uluslararası bağlantılarıyla ve ülkemizde ilgili konularda söz sahibi olan bir kurum olarak, hem uluslararası, hem de disiplinler arası ölçekte çeşitli projeler, araştırma-geliştirme ve eğitim faaliyetleri yürütebilmek hedeflenmektedir.

Harici Bağlantılar

http://ibpsa-turkey.ttmd.org.tr/

Haber Kaynakları

LinkedIn: IBPSA Turkey

Twitter: IBPSA_Turkey

Instagram: ibpsa.tr

İletişim

Başkan: Doç. Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil - gharputlugil@cankaya.edu.tr

Başkan Yardımcısı: Dr. Neşe Ganiç Sağlam – nese.saglam@ozyegin.edu.tr

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.