IEA TCP

Komisyon Üyeleri
Prof.Dr. Bülent Yeşilata
Doç. Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil
Prof.Dr. Halime Ömür Paksoy
Yalçın Katmer
Bengüsu Gürçay
 
Kapsam
Internatıonal Energy Agency, Technology Collaboratıon Programmes (IEA TCP, Uluslararası Enerji Ajansı , Teknoloji İşbirliği Programları), dünyanın dört bir yanından hükümetlerin ve endüstrilerin çok çeşitli enerji teknolojileri ve ilgili konularda programlara ve projelere liderlik etmesini sağlayan bağımsız, uluslararası uzman gruplarının çalışmalarını destekleyen bir oluşumdur. Bu işbirliklerindeki uzmanlar, enerji teknolojilerinin araştırılmasını, geliştirilmesini ve ticarileştirilmesini ilerletmek için çalışmaktadır.
 
Komisyon’un Amaç ve Görevleri
TTMD, IEA SHC (Solar Heating Cooling) Uluslararası Enerji Ajansı Güneşle Isıtma Soğutma, IEA ECES (Energy Conservation and Energy Storage) Uluslararası Enerji Ajansı Enerji Depolama ile Enerji Tasarrufu ve IEA EBC (Energy in Buildings and Communities) Uluslararası Enerji Ajansı Binalarda ve Topluluklarda Enerji Teknoloji İş Birliği Programlarında Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmek üzere atanmıştır. 
Söz konusu Teknoloji İş Birliği Programlarının devam eden ve/veya yeni başlayan Teknik Görev ve Ek (Task, Annex) çalışma gruplarında görev almak isteyen uzmanların belirlenmesi ve TCP’lere görevlendirilmesi yükümlülüğünü de üstlenmiştir.
 
TTMD üstlendiği bu görev ile Türkiye’deki uzmanları IEA ile buluşturup, ilgili TCP’lerde uluslararası proje ve çalışma yapmalarına fırsat vermektedir. 
 
 
 
Bağlantılar:
https://www.iea.org/
https://iea-eces.org/
https://www.iea-shc.org/
https://www.iea-ebc.org/
 
İletişim:  
Bu doğrultuda www.iea-shc.org, https://iea-eces.org/ ve https://www.iea-ebc.org/ sitelerinde detaylı tariflenen teknik görev çalışma gruplarında görev almak isteyen uzmanların, TTMD IEA TCP Sekreterliğine niyetlerini özgeçmişleri ile birlikte e-posta aracılığıyla bildirmeleri gerekmektedir. 
 
E-posta: ieatcp@ttmd.org.tr ve www.ttmd.org.tr aracılığıyla TTMD’ye ulaşılabilmektedir.
 


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr