Sempozyumda sunulan tebliğler arasından sınırlı sayıda en iyileri ASHRAE HVAC&R Research Journal’ a hakem incelemesinden geçmek üzere sunulacaktır.
Kabul edilen tebliğ makaleleleri bu Derginin Özel sayısında basılacaktır.
Dergi ile ilgili bilgilere:
www.ashrae.org/resources--publications/periodicals/hvacr-research adresinden ulaşabilirsiniz.

Genel Bilgiler


Untitled Document TTMD

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Isıtma, Soğutma, Havalandırma, İklimlendirme ve Sıhhi TesisatalanlarındaMekanik Tesisat Mühendisliğinin ve sektörün gelişmesi için 1992 yılında kurulmuş olup, bugün tasarımcı, uygulayıcı, akademisyen, imalatçı, mümessil, işletmeci gibi değişik disiplinlerden gelen profesyonellerin ortak amaçlar için toplandığı bir dernek haline gelmiştir.

TTMD, öncelikle profesyonel hizmet veren meslektaşlarımızla, yeni mezun mühendisler ve bu meslekte yetişmek isteyen öğrencilerin uygulama alanındaki eğitimlerine, araştırmalarına, bilgi ve teknoloji transferine, üniversitelerin ve araştırma kurumlarının mesleğimizle ilgili araştırmalarına ve üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesine katkı sağlamakta, üyelerinin ve tesisat sektöründe yer alan tüm disiplinlerin bilgilendirilmesine yönelik teknik eğitimler, tanıtım seminerleri, çalıştay, kongre ve sempozyumlar gerçekleştirmekte, ulusal ve uluslararası projeler yürütmektedir.

SEMPOZYUMUN AMACI

Tesisat Mühendisliği konusunda çalışan araştırmacı, tasarımcı ve uygulamacıları bir araya getirerek bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak ve “Isıtma”, “Soğutma”, “Havalandırma”, “İklimlendirme” ve “SıhhiTesisat” alanlarında teknolojik gelişmeler ve yeni tasarım esaslarını tartışmak amacıyla düzenlenmektedir.

EV SAHİBİ ŞEHİR; İSTANBUL

Dünya'nın en eski ve görülmeye değer şehirlerinden olan İstanbul sizlere, güzel iklimi, sıcak ortamı, nefes kesici doğal konumu ve dost canlısı insanlarının yanında geniş bir yelpazede kültürel, sportif ve geleneksel etkinlikler sunar, sempozyum ve fuar organizasyonlar için ideal bir yerdir.

FUAR

7 - 10 Mayıs 2014 tarihleri arasında İstanbul'da Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan ISK-SODEX 2014 Fuarı (Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Havuz ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı) 70.000 metrekareye ulaşan sergileme alanı ve 1000'e yakın katılımcı firma ile dünyanın 3. Büyük fuarı olma özelliğini sürdürmektedir. 82.000'in üzerinde ziyaretçinin gezmesi beklenen fuar, geçmiş senelerde olduğu gibi, yurt içi ve yurt dışı birçok firmanın katılımıyla tam bir sektörel buluşma noktası olacaktır.