Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Ankara Temsilciliği’nin düzenlediği Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ konulu eğitim semineri 19 Ekim 2019 tarihinde Latanya Ankara Hotel’de yapıldı. Fatma Çölaşan’ın oturum başkanlığını yaptığı seminere Doç. Dr. Zeki Yılmazoğlu konuşmacı olarak katıldı. 
 
Sunumuna TRIZ ile düşünce yöntemleri, fiziksel ve teknik çelişkilere ait örnekler ile başlayan Yılmazoğlu, teknik ve fiziksel çelişkileri TRIZ ile çözüm yöntemlerini ve çelişkiler matrisini anlattıktan sonra “etkiler veritabanı” ile belirli problemlerin çözümleri hakkında bilgi aktardı. Sınırların ötesinde düşünme kavramının anlatımıyla seminerin ilk bölümü tamamlandı.  İkinci bölümde konuşmacı, teknolojik evrim ve TRIZ ile 8 Trend hakkında bilgiler vererek “S eğrileri” ile teknolojik evrimin yönü konusuna değindi. Seminer sonunda TTMD Ankara İl Temsilcisi Eren Gürdal, konuşmacı ve oturum başkanına teşekkür belgesi takdim etti. 
Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri – TRIZ Semineri Yapıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr