TTMD Üyelerine REHVA'dan Anlamlı Ödül

Her yıl çok sayıda değerli tasarımcının aday gösterildiği Avrupa Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Dernekleri Federasyonu REHVA Tasarımda Profesyonellik Ödülü (REHVA Professional Awards in Design), bu sene TTMD Kurucu Üyesi ve Onur Kurulu Üyesi Değerli Meslektaşımız Sn. Akdeniz Hiçsönmez’e takdim edildi. Değerli Üyemiz Sn. Akdeniz Hiçsönmez’i gönülden tebrik ediyor, mesleğimiz ve ülkemiz gelişimine sürdürdüğü katkılarına teşekkür ediyoruz.

Her yıl Avrupa’dan birçok meslektaşımızın aday gösterildiği Avrupa Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Dernekleri Federasyonu REHVA Fahri Meslektaş Ödülü (REHVA Honorary Fellow Award), bu sene Dış İlişkiler Komisyonu ve Sempozyum Organizasyon Komitesi Üyesi Değerli Meslektaşımız Sn. Tuba Bingöl Altıok’a takdim edildi. Değerli Üyemiz Sn. Tuba Bingöl Altıok’u gönülden tebrik ediyor, sektörün ve işbirliklerinin gelişimine sürdürdüğü katkılarına teşekkür ediyoruz.

Akdeniz Hiçsönmez:1960 İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi mezunudur. 1964-1967 yılları arasında Kanada’da, 1967-1970 yılları arasında Amerika’da çeşitli kuruluşlarda “HVAC Tasarım Mühendisi” olarak çalışmıştır. British Columbia ve Nova Scotia eyaletlerinde profesyonel mühendis ünvanı almıştır. Halen 1977 senesinde kurduğu “Akdeniz Müşavirlik Mühendislik Şirketinde” yönetici olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Tuba Bingöl Altıok: 1965 Yılında Mersin’de doğdu. TED Ankara Koleji’ni (1983) ve ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi-Makina Mühendisliği Fakültesi’ni (1991) tamamladı. Alarko, Destek Mühendislik, Ekur Otomasyon, Transklima, Sönmez Metal şirketlerinde proje, teklif, hakkediş hazırlama, satış ve pazarlama süreçlerinde çeşitli sorumluluk kademelerinde görev aldı. Halen kurucu ve yöneticisi bulunduğu İklim Isı Sistemleri Müh. Müm. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nde çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr