TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı

 
İSKİD’in organizatör ortağı olduğu Eurovent Summit 2022, 25-28 Ekim 2022 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşti. 2 Yılda bir yapılan Avrupa’nın en büyük HVAC&R sektörü buluşma etkinliğinde, yerli ve yabancı birçok sektör temsilcisinin katılımıyla HVAC&R sektöründeki güncel gelişmeler, oturum ve panellerde ele alındı. Zirvede, etkinliğin teması olan “Köprüler Kurmak/Building Bridges” ‘e uygun olarak Avrupa ve komşu coğrafyalar arasında daha sürdürülebilir, topluma dokunan, çevreye duyarlı ürünler ve sistemler konusunda toplantılar organize edildi.
 
Eurovent Summit 2022 Antalya, 25 Ekim Salı günü Akra Otel’de gerçekleşen resmi açılış töreni ile başladı. Açılış töreninde İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN katılımcılara “hoş geldiniz” konuşması gerçekleştirdi. DİDONYAN konuşmasında, temasının “Köprüler Kurmak” olduğu Eurovent Summit’te, ana temaya yaraşır bir şekilde, Antalya’nın tarihi ve doğal güzellikleri eşliğinde hep birlikte bağlarımızı daha da kuvvetlendireceğiz. dedi.
 
Eurovent Summit 2022 açılış töreninde, ekim ayı içinde kaybettiğimiz sektör duayenimiz  Metin DURUK bir dakikalık sessizlik ile anıldı. İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN konuşmasında, “Metin DURUK, sektörümüze yaptığı katkıların yanında insana, doğaya ve barışa verdiği emekle, disiplinli çalışma prensibi ile hepimizin hayatlarına dokunmuş çok değerli bir büyüğümüzdü. Sektör duayenimiz Metin DURUK’u her daim saygı, sevgi ve bize bıraktığı değerleri ile anacağız” dedi.
 
Açılış töreni, Eurovent Başkanı- Raul Corredera Haner, Eurovent Sertifikasyon Başkanı Sylvain Courtey ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Otomotiv, Enerji ve İthalat Dairesi Başkanlığı'ndan Ozan Emrah Gök'ün hoş geldiniz konuşmaları sonrası kurdela kesimi ile son buldu.
 
İSKİD’in, Avrupa EUROVENT derneği ile ev sahipliği yaptığı zirvede TTMD ve İSKİD ortaklığında 25 ve 26 Ekim tarihlerinde iki yarım gün "HVAC&R Sektöründe Yeni Teknoloji ve Trendler" başlığıyla sektörün ilgilendiği ve güncel konuların yer aldığı seminerler organize edildi. İlgi ile izlenen seminerlerde, İç Hava Kalitesi, Enerji Verimliliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sektörün Hazırlık Süreci, Commissioning, TAB (Test, Ayar, Dengeleme) Sertifikasyonu, Dijitalleşme ve BİM (Yapı Bilgi Modellemesi) konularında bilgiler katılımcılar ile paylaşıldı. Seminerlere TTMD adına Yönetim Kurulu Başkanı Meriç Sapçı, Başkan Yardımcısı Nermin Köroğlu Isın, Yönetim Kurulu Üyeleri Oktay Güven ve Arkun Andıç, TTMD BİD Komitesi Üyesi Emre Özmen, TTMD Üyesi Sinan Aktakka ve Barış Akgül katıldı. 
 
Eurovent Summit 2022’de, 26 Ekim Çarşamba akşamı “İnovasyon” ve “Sürdürülebilirlik” kavramlarına odaklanan Eurovent Innovation/HUB organize edildi. HVAC&R endüstrisinin daha sürdürülebilir ve daha güvenli ürünler tasarlamaya odaklandığı vurgusu yapıldı.
 
27 Ekim Perşembe akşamı gerçekleşen “Eurovent’in Efsaneleri / Legend Of Eurovent” etkinliğinde, Eurovent tarafından Avrupa iklimlendirme sektörüne paha biçilmez katkıları olan kişilere verilen Eurovent Efsanesi Onur Ödülleri, İSKİD 6. Dönem (2003-2004) Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapmış Tunç KORUN ve ekim ayı içinde kaybettiğimiz sektör duayenimiz İSKİD kurucu üyelerinden, İSKİD 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Metin DURUK ‘a verildi. Ödülü, Metin DURUK adına SOSİAD Başkanı Hayati CAN aldı.
 
28 Ekim Cuma günü son bulan Eurovent Summit 2022, Antalya’nın doğal güzellikleri eşliğinde dört gün süresince Avrupa ve yakın coğrafyalardan gelen birçok HVAC&R sektör temsilcisini ağırladı. 
 
TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı TTMD, Eurovent 2022 Zirvesi’ne Katıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr