TTMD 15. Dönem Yönetim Kurulu Ana Teması Belirlendi: “Küresel Isınma ve İklim Değişikliği”

 

Haziran 2021’de göreve başlayan Türk Tesisat Mühendisleri Derneği 15. Dönem Yönetim Kurulu, yürütülecek çalışma ve faaliyetlerde ana tema olarak Küresel Isıma ve İklim Değişikliği konusunun önemini vurgulama kararı aldı.

Özellikle artan karbon salımına bağlı iklim değişikliği ve ortaya çıkan küresel afetlere dikkat çekmeyi hedefleyen TTMD 15.Dönem Yönetim Kurulu, bu sayede toplumsal bilinç ve farkındalığı yaratmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, TTMD çatısı altında görev yapan Teknik Komitelerin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili çalışmalar yürütülmeye başlanmıştır. Tüm Teknik Komitelerin proje tasarımından binanın işletmeye alınmasına kadar olan tasarım- danışmanlık- imalat – işletmeye alma süreçlerini ele alarak çalışacak şekilde yeniden kurgulanması için adımlar atılmıştır. Teknik komitelerimizde bulunan uzman mühendislerimizin katkılarıyla sektörümüzün ihtiyaç duyduğu ve eksik kalmış konuların tekrardan gözden geçirilmesi sağlanacaktır. Proje gelişim sürecinde bütün teknik komitelerimizin birbirlerine geri beslemelerde bulunup gerektiğinde birbirlerine itici güç olmaları sağlanacak ve bütünleşik bir işbirliği içinde çalışmaları sağlanacaktır.

Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr