ISK-SODEX 2018 Tamamlandı

Avrasya Bölgesi'nin en büyük iklimlendirme sistemleri fuarı ISK-SODEX, 7-10 Şubat 2018 tarihleri arasında TÜYAP Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Hannover Messe Sodex fuarcılık tarafından TTMD, ISKAV, DOSIDER, İSKİD, İZODER, POMSAD, SOSİAD, ESSİAD, MTMD VE KBSB işbirliğiyle organize edilen ve ekonomi bakanlığı tarafından desteklenen fuara bu yıl 44 ülkeden 1.000'in üzerinde firma katıldı.

Fuarın, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılış törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra Deutsche Messe Yönetim Kurulu Üyesi Wolfgang Lenarz, İSKAV Genel Başkanı Metin Duruk ve İSİB Genel Başkanı Zeki Poyraz da katıldı.

İklimlendirme sektörünün bir aile olduğuna vurgu yapan Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel’in konuşmasıyla başlayan fuarda Deutsche Messe Yönetim Kurulu Üyesi Wolfgang Lenarz şunları söyledi:

“Türkiye ihracatta yaptığı atılımla 2023 ekonomi hedeflerine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Başta Almanya olmak üzere, Avrupa ülkelerinin tamamı için en önemli ticari partnerlerden biri olan Türkiye, Deutsche Messe için de büyük önem taşıyor. ISK-SODEX Türkiye sanayisinin gücünü tüm dünyaya göstermesi için önemli bir fırsattır. Bu fırsatı Türkiye’deki iş adamlarıyla birlikte bugün burada organize ediyor olmak bizim için çok anlamlı. Ancak şunu vurgulamak isterim ki; ISK-SODEX asıl gücünü bu ülkenin yetiştirdiği sanayicilerden, iş adamlarından ve rekabetçi ekonomisinden almaktadır. Deutsche Messe olarak, ISK-SODEX 2018’in Türkiye iklimlendirme sektörüne önemli katkılar sağlayacağına ve yeni ufuklar açacağına inanıyorum” dedi.

Törende, ISK-SODEX Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Enerjinin (Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Yalıtım) İzinde” Konulu resim yarışmasında dereceye giren çocuklara ödülleri de verildi.

13. Uuslararası ISK-SODEX 2018 Fuarı'nı 93 ülkeden 84 bin 936 sektör profesyoneli ziyaret etti. Geçtiğimiz yıllarla karşılaştırıldığında uluslararası ziyaretçide yüzde 14 artış sağlandığı görüldü. Bunun yanısıra, Ekonomi Bakanlığı ile iş birliği içinde 500’den fazla uluslararası satın almacı ağırlandı. Satın almacılar ikili iş görüşmeleri kapsamında yeni iş bağlantıları sağladı. ISK-SODEX yeni tarihi, yeni yeri ve Forum Alanı, Ustalar Ligi gibi yeni destekleyici programları ile katılımcıları ve ziyaretçilerine yeni deneyimler yaşattı. 4 gün süren ISK-SODEX 2018 Fuarı’nda TTMD standı çok sayıda katılımcı tarafından ziyaret edildi.

ISK-SODEX 2018 Tamamlandı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr