IEA ES Task 38 Toplantıları İstanbul’da Yapıldı

 

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’nin 2020 yılında katıldığı Uluslararası Enerji Ajansı-Enerji Depolama Teknik İşbirliği Programı (IEA ES TCP) kapsamında yer alan “Ulaşım Altyapısında Yerkaynaklı Sistemler ile Buz Çözme ve Kar Eritilmesi” başlığında düzenlenen Task 38’in 3. Toplantısı 3-4 Kasım 2022 tarihlerinde TTMD İstanbul Ofiste yapıldı.  TTMD adına Prof. Dr. Halime Paksoy ve Dr. Ayşegül Çetin’in katıldığı toplantılar, eş zamanlı olarak fiziki ve çevrimiçi gerçekleştirildi.

IEA ES Task 38 – “Ground source de-icing and snow melting systems for infrastructure” teknik işbirliği projesi 2021 yılında başlatılmıştır. Projenin yürütücülüğü Bijan Adl Zarabi (Chalmer University)-İsveç ve Ayşegül Çetin (TTMD)-Türkiye ile birlikte yapılmaktadır. Katılımcı ülkeler Almanya, Belçika, Finlandiya, İtalya ve Türkiye’dir. Projenin amacı yer kaynaklı sistemlerin buz ve kar giderilmesinde kullanımı ile ilgili bir kılavuz oluşturmaktır. Toplantılarda çok sayıda uluslar arası ve ulusal uzmanın katılımıyla; söz konusu sistemlerin uluslar arası alanda kullanımı, geleneksel sistemler ile karşılaştırılması, yeni teknolojiler, modelleme, kullanılan malzemeler ile tasarım ve inşaatı için uyulması gereken kriterler konuları tartışılmıştır.

IEA ES Task 38 Toplantıları İstanbul’da Yapıldı IEA ES Task 38 Toplantıları İstanbul’da Yapıldı IEA ES Task 38 Toplantıları İstanbul’da Yapıldı IEA ES Task 38 Toplantıları İstanbul’da Yapıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr