Genç TTMD Komisyonu Çalışmalarını Sürdürüyor

90 Kuşağı TTMD Üyelerinin bir araya gelerek 2021 yılında oluşturduğu Genç TTMD Komisyonu, geçen yıl yapılan çevrimiçi seminer ve buluşmaların ardından bu yıl da çalışmalarına devam ediyor. Salgının sona ermesiyle toplantılarına hız veren Genç TTMD Komitesi, 16 Haziran 2022 tarihinde TTMD 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sarven Çilingiroğlu ile bir araya gelirken etkinliğe Komisyon adına, Merve Sabay, Ece Fırat, Ali Menekşe, Onur Bayındır, Yalım Eker, Taha Karasu ve Ersan Karakaş katıldı.  

Genç TTMD’nin düzenlediği akşam yemeğinde, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik ve projeler hakkında Sarven Çilingiroğlu’na bilgilendirmede yapılarak kendisinin kıymetli tecrübe ve görüşlerinden faydalanıldı.

23 Mart 2022 tarihinde TTMD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar ile çevrimiçi bir buluşma gerçekleştiren Genç TTMD Üyeleri, 26. United Nations Climate Change Conference – Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na TTMD adına katılan Bayraktar’dan değerli bilgiler elde ettiler. Görüşmede enerji sektöründeki dönüşümler, fosil yakıtların yerini yenilenebilir enerji kaynaklarının alması, Paris Antlaşması’nın Net Zero hedefleri için başlatılan aksiyonlar, sınırda karbon vergisinin sektörel bazdaki çalışmaları, üreticiden tüketiciye olan serüvendeki tüm adımlar ve devletleri doğrudan ilgilendiren konu ve zorunluluklar gündeme getirildi. Dünyada dönüşüm başlangıcına ve geleceğe yönelik bakış açıları, kendine yetebilen örnek binalar, dizayn ve uygulamalar üzerine görüşler aktarıldı.

Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmeye devam eden Genç TTMD’nin etkinlik ve duyurularından haberdar olmak için TTMD’yi Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn ve Youtube gibi sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz.

Genç TTMD Komisyonu Çalışmalarını Sürdürüyor Genç TTMD Komisyonu Çalışmalarını Sürdürüyor Genç TTMD Komisyonu Çalışmalarını Sürdürüyor
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr