Buhar Sistemlerinde Verimlilik Artırıcı Sistemler ve Dijital Çözümler Webinarı Yapıldı

Webinarı izlemek için tıklayın

TTMD’nin düzenlediği Buhar Sistemlerinde Verimlilik Artırıcı Sistemler ve Dijital Çözümler konulu webinar 12 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Moderasyonu Zühtü Ferah tarafından yürütülen webinara Buğra Serinyel panelist olarak katıldı.

Sunumuna buhar sistemlerinin sıcak su sistemlerine göre avantaj ve dezavantajlarını kıyaslayarak başlayan Serinyel, buhar tipleri ve kaliteleri başlığında flaş buhar, saf buhar, gıdaya uygun buhar, düşük basınçlı buhar, kızgın buhar, doymuş buhar ve ıslak buhar özelliklerini ve uygulama alanlarında teknik bilgiler paylaştı.  Endirek ve direk buhar kullanımının üretim endüstrisi, ticari işletme ve kamusal tesisler, enerji endüstrisi, gıda ve içecek endüstrisi gibi alanlarda yaygın olduğunu söyleyen konuşmacı daha sonra buhar kazanını çalışma prensibini detaylı şekilde anlattı.

Buhar sistemlerinin maliyet analizini, toplam satın alma maliyeti (TCO) hesabıyla yapıldığını ifade eden Buğra Serinyel, ilk yatırım, bakım, işletme, plansız arıza ve duruş maliyeti gibi aşamalarda yapılması gerekenleri sıraladıktan sonra bir proje uygulaması üzerinden verdiği örnekte maliyet hesaplamalarını kıyasladı. Serinyel sunumunun son bölümünde dijital verimlilik asistanı sayesinde işletme, verimlilik ve servis gibi parametrelerde sağlanan kazanım ve avantajlar hakkında bilgiler verdi. Katılımcılardan gelen soruların yanıtlandığı bölümün ardından webinar sona erdi.

 

 

Buhar Sistemlerinde Verimlilik Artırıcı Sistemler ve Dijital Çözümler Webinarı Yapıldı Buhar Sistemlerinde Verimlilik Artırıcı Sistemler ve Dijital Çözümler Webinarı Yapıldı Buhar Sistemlerinde Verimlilik Artırıcı Sistemler ve Dijital Çözümler Webinarı Yapıldı
Paylaş:


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr