REHVA Brüksel Zirvesi

https://www.rehva.eu/events/details/rehva-brussels-summit-2019 

REHVA Brüksel Zirvesi 2019
 
Ne zaman: 04 Kasım - 05 Kasım 2019
Nerede: MAI, Rue Washington 40, 1050 Brüksel, Belçika
 
Sizleri 4-5 Kasım 2019 tarihlerinde yapılan REHVA Brüksel Zirvesi'ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz. REHVA Brüksel Zirvesi, REHVA Üyeleri, REHVA Destekçileri ve binalar, enerji verimliliği ve iç ortam kalitesi alanlarında çalışan Brüksel merkezli paydaşlar arasında mükemmel bir profesyonel network oluşturma etkinliğidir. Etkinlik iki günden oluşacak olup, ilk gün Maison des Associations Internationales, ikincisi Sofitel Brussels Le Louise Hotel'de yapılacaktır.
Zirve, bir çok komite toplantısı ile REHVA’nın en son faaliyetlerine odaklanmanın yanı sıra, CEN-EPB standartlarına ilişkin AB düzeyinde mesleki yeterlilik şeması konusunda AB proje atölye çalışmaları düzenliyor olacak. Bu yılki konferansın konusu: “Sağlıklı, sıfır karbonlu binaların 2050 yılına kadar teslim edilmesi ve yüksek performanslı, sağlıklı yapılara sahip dekarbonize ekonomi için AB politikalarının sunulması”dır. Amaç, aşağıda belirtilen oturumlarla pratik uygulamaya odaklanarak bu iddialı hedeflere ulaşmak için HVAC ve inşaat sektöründe neler gerektiğini tartışmaktır:
 
OTURUM 1 - 2050 yılına kadar sağlıklı, sıfır karbonlu ve sürdürülebilir binalar için AB politikaları
 
AB liderliğini yeni bir hükümet devraldı. İklim ve enerji sorunları devam etmektedir. Yapılarla ilgili öncelikler nelerdir? Oturumda Avrupa Komisyonu’nun konuşmacıları yapıları ve HVAC sektörünü etkileyen politika güncellemelerini sunacaktır:
Yeni Avrupa Komisyonunun enerji ve iklim gündemi
EPBD güncellemeleri - Akıllı Hazırlık Göstergesi
Yapılar ve HVAC sektörü için kaynak verimliliği gereksinimleri
 
2. OTURUM - Mali açığı kapatmak için performans sertifikası oluşturma
 
Sağlıklı, sürdürülebilir ve sıfır karbonlu binalar sunmak için tüm teknolojilere sahibiz. Yine de dönüşüm gerçekleşmiyor. Bunun nedenlerinden biri, yapı uzmanları ve yatırımcılar arasında finans açığı, güvensizlik ve ortak dilin olmamasıdır. Bu oturumda, mühendisleri, bina sertifikasyon organizasyonunu ve yatırımcıları kendi perspektifleri paylaşmak için biraraya getirecek ve ardından moderatörlü bir panel tartışması yapılacaktır:
Yatırımcıları sürdürülebilir inşaat ve enerji iyileştirme projelerine yatırım yapmak için neler tetikliyor?
Riskten arındırmak için bina kalitesini ve performansını izleme (QUANTUM ve QUEST)
Yatırımcıların enerji performansı sözleşmeleri ile ilgili deneyimleri
DGNB sürdürülebilir bina sertifikasyon programı
İç Ortam Kalitesi (IEQ) ve gerçek performansı (ALDREN) birbirine bağlayan Avrupa gönüllü yapı sertifikasyon programı. 
 
OTURUM 3 - HVAC ürün verimliliği ve içme suyu sistemleri
 
HVAC ürünleri yeni AB mevzuat şartlarını ve iklim hedeflerini ele alan sistemlere uymalıdır. 3. oturumda, bu sistemler lider HVAC üreticileri perspektifinden sunulacaktır:
 
Çevreci tasarım (ekodizayn) güncellemeleri: Isıtma kazanı ve Kombiler "Lot 1"
Döngüsel ekonomi ve HVAC sektöründe kaynak verimliliği gereksinimleri
İçme suyu konusunda yeni AB düzenlemesi ve içme suyu sistemlerinde hijyen hakkında yeni bir REHVA rehberi
2. ve 3. oturumlar arasında REHVA, katılımcılarını yenilikçi ve pratik fikirleri tartışmak için bir network yemeğine davet edecektir.
 
Konferans programı yakında hazır olacaktır.
Oturumlara ve yan etkinliklere kayıt yaptırmak zorunludur. Aşağıda kayıt ücretlerini bulabilirsiniz.
Etkinlik Ücret
REHVA akşam yemeği
Sofitel Le Louise Hotel, Brussels 85 eur (KDV hariç)
REHVA Konferansı
2050 yılına kadar sağlıklı, sıfır karbonlu yapılar teslim edilir mi? Ücretsiz, ancak zorunlu kayıt
Kayıtlar yakında başlayacaktır.
Sofitel Le Louise Hotel'de konaklama rezervasyonu:
Şu anda, 3-5 Kasım tarihleri arasında 1 veya 2 gece arasında seçim yapabilecek odalara indirim uygulanmaktadır. (165.00 EUR / gece - Tek kişilik konaklama ve 185.00 EUR / gece - iki kişilik konaklama.) Rezervasyon yaptırmak için formu buradan indirin ve rezervasyon talimatlarını izleyin. Daha sonra, rezervasyonunuzun onaylandığına dair bir bildirim ve rezervasyon numarası alacaksınız. Blok rezervasyonumuz 2 Ekim 2019 tarihine kadar sürecektir. Ayrıca bu linke tıklayarak otel hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
 
Maison des Associations Internationales'e nasıl gidilir:
BRÜKSEL ZAVENTEM HAVAALANI - 20 KM
 
Taksi ile: Zaventem havaalanından konferans salonuna Brüksel havalimanı taksi hizmeti, yolcu başına tahmini 30-40 EUR’dur.
 
Tahmini yolculuk süresi: 25 dak
Trenle: Havaalanında “Brussels Zaventem”den “Brussels Centrale” istasyonuna transfer hizmeti alabileceğiniz bir tren istasyonu bulunmaktadır. Biletlerinizi almak için buraya tıklayın. Tek bir bilet 10.90 EUR'dur. Buradan 10 dakikalığına bir taksiye binebilir ya da yine 10 dakika süren ve Bailli durağına doğru giden 93 numaralı tramvayı kullanabilirsiniz. Tramvay bileti ücreti EUR'dur. Bailli tramvay durağı, tesise 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Tahmini yolculuk süresi: 1 saat
 
BRÜKSEL CHARLEROI HAVAALANI - 58 KM
 
Taksi ile: Brüksel havalimanı taksi hizmeti Charleroi havaalanından konferans salonuna tahmini olarak 70 Euro tutmaktadır.
 
Tahmini yolculuk süresi: 55 dak
Servisle: Havaalanında bulunan ve Brüksel Charleroi tren istasyonundan doğrudan Brüksel Midi'ye transfer hizmeti alabileceğiniz bir ring servisi vardır. Biletlerinizi almak için buraya tıklayın. Tek bir biletin maliyeti 14.20 Euro'dur. Buradan taksiye binebilir ya da 15 dakikada  Bailli'yi durağına giden 81 numaralı tramvayı kullanabilirsiniz. Tramvay bileti ücreti 2,10 Euro'dur. Bailli tramvay durağı, tesise 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 
Tahmini yolculuk süresi: 1 saat 30 dak
 
Sofitel Brussels Le Louise'e ulaşım:
BRÜKSEL ZAVENTEM HAVAALANI - 14 KM
 
Taksi ile: Brüksel havaalanı taksi servisi, Zaventem havaalanından tesise, yolcu başına tahmini 30-40 Euro'dur.
Tahmini yolculuk süresi: 25 dak
Trenle: Havaalanında “Brussels Zaventem”den “Brussels Centrale” istasyonuna transfer hizmeti alabileceğiniz bir tren istasyonu bulunmaktadır. Biletlerinizi almak için buraya tıklayın. Tek bir biletin maliyeti 10.90 Euro'dur. Buradan, 7 dakikalığına bir taksiye binebilir veya Louise yönüne giden ve 6 dakika süren 93 numaralı tramvayı kullanabilirsiniz. Tramvay bileti ücreti 2,10 Euro'dur. Bailli tramvay durağı, tesise 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 
Tahmini yolculuk süresi: 50 dak
 
BRÜKSEL CHARLEROI - 59 KM AWAY:
 
Taksi ile: Brüksel havalimanı taksi hizmeti Charleroi havaalanından tesise tahmini olarak 70 Euro'dur.
Tahmini yolculuk süresi: 55 dak
Servisle: Havaalanında Brüksel Charleroi tren istasyonundan, doğrudan Brüksel Midi'ye transfer hizmeti alabileceğiniz bir ring servisi vardır. Biletlerinizi almak için buraya tıklayın. Tek bir biletin maliyeti 14.20 Euro'dur. Buradan 7 dakikalığına taksiye binebilir veya Louise yönüne giden ve 5 dakika süren metroya binebilirsiniz. Tramvay bileti ücreti 2,10 Euro'dur. Bailli tramvay durağı, tesise 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Tahmini yolculuk süresi: 1 saat 25 dak
 
Genel Toplu Taşıma Bilgilendirmesi (Metro, Otobüs, Tramvay)
Konferans alanı ulaşım için birçok seçeneğe sahip bir konumdadır. Birkaç tramvay istasyonu vardır. 8 ve 93 numaralı olanlar, sizi Brüksel'in her yerine metro bağlantıları bulabileceğiniz Louise metrosunun yanı sıra merkeze de götürebilir. Tramvay / metro biletlerinizi metro istasyonlarındaki çeşitli bilet gişelerinden, tramvay ve otobüs duraklarından satın alabilirsiniz. 2.10 EUR karşılığında tek bir seyahat bileti alabilir ya da 7.50 EUR karşılığında 24 saatlik bir günlük bilet alabilirsiniz. Rotalarınızı, buraya tıklayarak Brüksel'deki ulaşım web sitesindeki STIB üzerinden planlayabilirsiniz.
 


   
            <   
İletişim
Adres: Bestekar Cad. Çimen Apt. No:15/2 Kavaklıdere/Ankara
Tel: +90 312 419 45 71 -
Fax: +90 312 419 58 51
EMail: ttmd@ttmd.org.tr